VÝLETY

Tipy na výlety

Milevsko – Klášter Milevsko, Muzeum Milevských maškar – český unikát, který se zaměřuje na dějiny národopisné tradice milevských masopustních průvodů.

Božetice – Muzeum mlynářství, pekařství a zemědělství

Zřícenina Borotín – Zřícenina hradu z 2.poloviny 14. století se tyčí na kopci nad rybníky Starozámecký a Babinec. Místo je zajímavé také tím, že se zde natáčela pohádka Honza málem králem.

Lyžařský areál Monínec –V zimě lyžování, v létě Aktivity Park (vodní maxiskluzavka, obří kuličková dráha, trampolíny, tubing, lanový park, tenis, volejbal a mnoho dalšího).

Čertovo břemeno – Skalní útvar nacházející se nedaleko vrcholu Javorové skály, západně od osady Cunkov v Jistebnické vrchovině. K tomuto místu se váže mnoho legend a je oblíbeným cílem turistů více než 100 let.
V okolí je mnoho cyklistických tras, v zimě běžkařských.

Historické město Tábor –nalákejte se na Žižkovo náměstí, Městské hradby, Středověké podzemí, Husitské muzeum, na nejstarší dochovanou památku ze 13. století věž Kotnov, Poutní kostel Klokoty či aktivity nejen pro děti: Muzeum marcipánu a čokolády, Muzeum lega nebo Strašidelné podzemí. Doporučujeme návštěvu Housova mlýnu – prohlídka zážitkové filmové zbrojnice.

Naučná stezka Nadějkov

Zážitkový park Zeměráj

Rozhledny Kuníček a Langova

 

 

 

ParkHOTEL MOZOLOV tu pro vás